ՀՀԿ-ում ինքնաբացարկների պատճառով ներքին բախումները բացառվում են. Էդուարդ Շարմազանով
Հանրապետական կուսակցության մամուլի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը բացառում է, որ իրենց կուսակցությունում  ինքնաբացարկների պատճառով ներքին բախումներ կլինեն։
««Հանրապետականում» նման բան չի կարող լինել, և նման միտք արտահայտողն առնվազն տեղյակ չէ ՀՀԿ-ի ներքին կարգապահությանը, կուսակցականների հարաբերություններին, որոշումների ընդունման ձևաչափին, այդ պատճառով էլ նման անիրական, անհեթեթ բաներ են խոսում», - Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Է. Շարմազանովը՝ անդրադառնալով Հայաստանի Դեմոկրատական կուսակցության ղեկավար Արամ Սարգսյանի հայտարարությանը, որ ինքնաբացարկների պատճառով ՀՀԿ-ում էլ են ներքին բախումներ լինելու:
Էդուարդ Շարմազանովը նշեց, որ ՀՀԿ-ում մշտապես որոշումների միասնական իրականացում է լինում:
«Կա կուսակցական կարգապահություն և նման բան, ինչը տեղի ունեցավ «Ծառուկյան» դաշինքի հետ` ինքնաբացարկներ, բողոք գրել, հետո հետ վերցնել, չի կարող լինել մեզ մոտ, որովհետև մենք կարգուկանոնով կուսակցություն ենք: Երկրորդը` նրանք, ովքեր գրել են ինքնաբացարկ, կուսակցության որոշմամբ է եղել, և այդ բոլոր 9 անձինք կուսակցության որոշմամբ կաշխատեն այնտեղ, որտեղ կորոշի կուսակցությունը: Մենք միասնական թիմ ենք, թիմային աշխատանքն ու մտածելակերպն են գերիշխում մեզ մոտ», - ընդգծեց ՀՀԿ խոսնակը։
«Ոչ թե ես եմ որոշում, թե որտեղ պետք է լինեմ ու ինչ պիտի անեմ, այլ թիմն է որոշում՝ ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ: Եվ նման երևույթներ ՀՀԿ-ում և´ այսօր, և´ վաղը, և´ վաղը չէ մյուս օրը բացառվում են», - ասաց Է. Շարմազանովը։

В Республиканской партии исключаются внутренние конфликты из-за самоотводов – Эдуард Шармазанов
Пресс-секретарь Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов исключает, что в партии из-за самоотводов могут возникнуть внутренние конфликты.
«В РПА такого быть не может. Высказывающий подобные мысли, как минимум, не в курсе внутренней дисциплины, отношений между членами и форматом принятия решений в РПА, поэтому озвучивает столь нереальные, нелепые предположения», - сказал в беседе с корреспондентом Aysor.am Эдуард Шармазанов, касаясь заявления председателя Демократической партии Армении Арама Саркисяна о том, что из-за самоотводов и в РПА начнутся внутренние конфликты.
Эдуард Шармазанов отметил, что в Республиканской партии решения всегда реализуются едино.
«Есть партийная дисциплина и подобного тому, что произошло в «Блоке Царукян» – самоотводы, жалобы, отзывы заявлений – у нас быть не может, поскольку в нашей партии царят дисциплина и порядок. Во-вторых, те, кто написал заявления о самоотводе, сделал это по решению партии и все эти 9 человек, по решению партии, будут работать там, где решит партия. Мы – единая команда, у нас доминируют командная работа и мышление», - подчеркнул пресс-секретарь РПА.
«Не я решаю, где должен быть и что должен делать, а команда во главе с председателем РПА Сержем Саргсяном. Подобные явления исключаются в РПА и сегодня, и завтра, и послезавтра», - заявил Эдуард Шармазанов.