ՀՀԿ-ն որևէ քաղաքաքական ուժի ներքին հարցերին չի խառնվում. Վահրամ Բաղդասարյանը՝ «Ծառուկյան» դաշինքից ինքնաբացարկների մասին
05/05/2017 12:53
«Ծառուկյան» դաշինքի պատգանավորի թեկնածուների ինքնաբացարկների հետ Հանրապետական կուսակցությունը կապ չունի, ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ ասաց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
«Շատ շնորհակալ եմ, որ բավականին բարձր եք գնահատում իշխանության դերը, որովհետև ես էլ այն կարծիքին եմ, որ առանցքային ուժը ՀՀԿ-ն է, բայց ևս մեկ անգամ հայտարարում եմ՝ դա իրենց կուսակցության ներքին հարցն է, և մենք այդ հարցերով չենք զբաղվում», - ասաց նա և հավելեց, որ ՀՀԿ-ն որևէ քաղաքաքական ուժի ներքին հարցերին չի խառնվում:
Դիտարկմանը, թե արդյոք կշարունակի մնալ խմբակցության ղեկավար, Բաղդասարյանն ասաց. «Նշանակություն չունի՝ որտեղ կլինեմ»:

РПА не вмешивается во внутренние вопросы какой-либо политической силы – Ваграм Багдасарян о самоотводах «Блока Царукян»
05/05/2017 15:25
Республиканская партия Армении не имеет никакого отношения к самоотводам кандидатов в депутаты от «Блока Царукян», заявил сегодня на брифинге в парламенте  руководитель фракции РПА Ваграм Багдасарян.
«Я очень благодарен, что роль власти оценивается довольно высоко, поскольку придерживаюсь мнения, что РПА – ключевая сила, однако хочу вновь заявить, что это внутренний вопрос их партии и мы такими вопросами не занимаемся», - сказал он, отметив, что РПА не вмешивается во внутренние дела какой-либо партии.
На вопрос, будет ли он руководить фракцией Республиканской партии в новом парламенте, Ваграм Багдасарян ответил: «Не имеет значения, где я буду».