Զարուհի Փոստանջյանին ոստիկանները բռնի ուժով հանեցին Տարոն Մարգարյանի` Ավանի շտաբից. Լուսանկարներ
Ավան վարչական շրջանում գործող Տարոն Մարգարյանի շտաբում արտակարգ իրավիճակ էր ստեղծվել. Զարուհի Փոստանջյանը հայտարարում էր, թե շտաբի սեղանի դարակում կան ընտրացուցակներ, որոնց վրա մարդկանց անունների դիմաց նշումներ են արված, իսկ շտաբի աշխատակիցները՝ ՀՀԿ տարածքային կառույցի ղեկավար Մանվել Ջավադյանի ղեկավարությամբ, պնդում էին, որ իրենց տարածքն է և իրենց մոտ ոչինչ չկա: Նաև հրաժարվում էին բացել դարակը:
Շտաբում ներկա էին մեծ թվով ոստիկաններ: Զարուհի Փոստանջյանը հաղորդում էր տալիս հանցագործության մասին, և արձանագրությունը կազմելու պահին դարակը բացվեց ու միջից հանվեցին փաստաթղթեր:
Իսկ ոստիկաններն էլ, այդ պահին բռնի ուժ գործադրելով, Փոստանջյանի թևերից բռնելով, դուրս հանեցին Տարոն Մարգարյանի շտաբից:
Զարուհի Փոստանջյանը բղավում էր, որ իրեն բաց թողնեն, սակայն ոստիկանները չէին լսում և բռնի ուժով փորձում էին նրան նստեցնել ոստիկանական մեքենա:
«Այդքան թույլ եք, որ վախեցաք հրապարակեիք ընտրախախտումների փաստը», - շնչակտուր հայտարարեց Զարուհի Փոստանջյանը՝ ավելացնելով, որ ոստիկանները տարան ընտրախախտումների մասին փաստեր:

Полицейские силой вывели Заруи Постанджян из штаба Тарона Маргаряна
В предвыборном штабе кандидата в мэры от Республиканской партии Армении Тарона Маргаряна в административном районе Аван создалась чрезвычайная ситуация. Заруи Постанджян объявила, что в ящике стола в предвыборном штабе хранятся избирательные списки, в которых перед имена людей сделаны заметки, а сотрудники штаба во главе с руководителем территориальной структуры РПА Манвелом Джавадяном утверждали, что это их территория и у них ничего нет. Они отказывались открыть ящик.
В штабе находилось также большое число полицейских. В момент, когда Заруи Постанджян сообщала о преступлении, и составлялся протокол, ящик стола был открыт и из него изъяли документы.
При этом полицейские, применив силу к Заруи Постанджян, пытались вывести ее из штаба Тарона Маргаряна.
Заруи Постанджян кричала, чтобы ее отпустили, однако полицейские не обращали на это внимания и насильно затолкали ее в полицейскую машину.
«Вы так слабы, что испугались опубликовать факт избирательных нарушений», - заявила Заруи Постанджян, добавив, что полицейские забрали факты, свидетельствующие об избирательных нарушениях.