Հալեպում աշխատանքը վերսկսել է ավելի քան 15 հազար ձեռնարկություն
Նախքան մարտական գործողությունների սկսվելը Հալեպում գործող փոքր բիզնեսի 60 հազար ձեռնարկություններից ավելի քան 15 հազարը վերսկսել է աշխատանքը, ինչի մասին լրագրողներին հայտնել է նահանգի արդյունաբերական պալատի ներկայացուցիչ Ֆարես ալ Շհաբին, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Իշխանությունները ջանում են կամ սուբսիդավորել փոքր բիզնեսը, կամ անտոկոս վարկել տալ ձեռնարկատերերին: Արդյունքում ներկայում նահանգում աշխատում է արդեն 15 հազար փոքր ձեռնարկություն», - ասել է Ալ Շհաբին՝ հավելելով, որ գործարարներին արված զիջողություններից մեկը դարձել է հարկային արձակուրդը այնքան ժամանակով, որքան ժամանակ նրանց ձեռնարկությունները պարապուրդի Էին մատնված զինյալների կողմից իրենց ձեռնարկությունների զավթման ընթացքում:
Մասնավոր ձեռնարկությունների վերածնունդը, որոնց բաժինը Սիրիայում ավանդաբար գերազանցում Է 90 տոկոսը, տեղական իշխանությունների հիմնական տնտեսական խնդիրն է: Դրա համար նրանք ստեղծում են անհրաժեշտ բոլոր պայմանները՝ օպերատիվորեն անցկացնում են Էներգամատակարաման գծեր, վառելիք են տրամադրում գեներատորների համար, որտեղ Էլեկտրահաղորդման գծերը դեռեւս բացակայում են:

В провинции Алеппо возобновили работу более 15 тысяч предприятий
Более 15 тысяч из 60 тысяч предприятий малого бизнеса, действовавших в сирийской провинции Алеппо до начала боевых действий, возобновили работу. Об этом сообщил журналистам председатель промышленной палаты провинции Фарес Аль-Шхаби, передает  РИА Новости.
« Власти стараются либо субсидировать малый бизнес, либо давать беспроцентные кредиты предпринимателям. В результате в настоящее время, что называется, с нуля в провинции работают уже 15 тысяч малых предприятий », — сказал Аль-Шхаби, добавив, что одним из послаблений для бизнесменов стали налоговые каникулы на время, в течение которого их предприятия простаивали во время оккупации боевиками.
Возродить частные предприятия, доля которых в Сирии традиционно превышает 90%, — основная экономическая задача местных властей, и для этого они создают все необходимые условия: оперативно проводят линии энергоснабжения, предоставляют топливо для генераторов, где ЛЭП пока отсутствуют, отметил он.