Բուքինգեմյան պալատի մոտ դանակով զինված տղամարդու են ձերբակալել
Մեծ Բրիտանիայում իրավապահները Բուքինգեմյան պալատից ոչ հեռու դանակով զինված տղամարդու են ձերբակալել, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Ժամը 10:40-ին պարեկային ոստիկանությունը Մել քաղաքում դանակով զինված տղամարդու է ձերբակալել: Տուժածներ չկան: Դեպքը, ամենայն հավանականությամբ, կապ չունի ահաբեկչության հետ», - ասված է Լոնդոնի ոստիկանության հաղորդագրության մեջ:
Telegraph պարբերականի տվյալներով՝ տղամարդուն ձերբակալել են դեպքի վայր Եղիսաբեթ 2-րդ թագուհու ավտոմեքենայի մոտենալուց հաշված րոպեներ առաջ:
Մայիսի 23-ին վարչապետ Թերեզա Մեյը հայտարարել է, որ Մանչեսթերի ահաբեկչության հետ կապված ահաբեկչական սպառնալիքի մակարդակը ծայրահեղ աստիճանի է հասցվել: Պաշտպանության նախարար Մայքլ Ֆելոնն էր հավանություն է տվել երկրում անվտանգության ապահովմանը զինվորականների ներգրավելու նախաձեռնությանը:

У Букингемского дворца задержали вооруженного ножом мужчину
Правоохранительные органы задержали вооруженного ножом мужчину на улице Мэлл, неподалеку от Букингемского дворца, сообщила полиция Лондона, передает РИА Новости.
«В 10.40 патрульные полицейские задержали и арестовали мужчину с ножом на улице Мэлл. Пострадавших нет. Инцидент, предположительно, не связан с терроризмом», — говорится в сообщении на официальной странице полиции в микроблоге Twitter.
По информации газеты Telegraph, задержание прошло за считанные минуты до того, как мимо места происшествия проехал автомобиль с королевой Елизаветой II.
Премьер-министр Тереза Мэй 23 мая объявила, что уровень террористической угрозы в связи с терактом в Манчестере повышается с серьезного до критического. Министр обороны Великобритании Майкл Фэллон дал добро на привлечение военных к обеспечению безопасности в стране.