Գերմանացի պատգամավորների այցը Թուրքիա վերջին պահին չեղարկվել է
Գերմանիայի դաշնային խորհրդարանի նախագահի տեղակալ, Կանաչների կուսակցության պատգամավոր Կալուդիա Ռոթի ղեկավարությամբ պատգամավորների պատվիրակության այցը Թուրքիա վերջին պահին չեղյալ է համարվել, փոխանցում է DW.com-ը:
Թե որն է եղել այցը չեղյալ հայտարարելու պատճառը, չի նշվում: Հայտնի է միայն, որ մայիսի 24-ին պատգամավորները մամուլի ասուլիս են հրավիրել, որտեղ խոսելու են այցի չեղարկման պատճառների մասին:
Ռոթի գլխավորած պատվիրակության այցը պետք է տեղի ունենար մայիսի 25-28-ը: Թուրքիայում նրանք մտադիր էին հանդիպել իշխող ու ընդդիմադիր կուսակցությունների, քաղաքական գործիչների, ինչպես նաև հասարակական կազմակերպությունների ու լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ:

Визит немецких депутатов в Турцию был отменен в последний момент
Визит в Турцию делегации немецких депутатов, возглавляемой заместителем председателя Бундестага от партии Зеленых Клаудией Рот, был отменен в последний момент,  сообщает DW.com.
В чем причина отмены визита – не сообщается. Известно только, что 24-го мая депутаты созвали пресс-конференцию, на которой расскажут об этом.
Визит в Турцию делегации немецких депутатов, возглавляемой заместителем председателя Бундестага от партии Зеленых Клаудией Рот, должен был состояться 25-28-го мая.  В Турции они намеревались встретиться с представителями партии власти и оппозиции, общественных организаций и СМИ.