ԱՄՆ-ը կպահպանի առաջատարությունը միջազգային օգնության ծավալով. ՄԱԿ
2018 ֆինանսական տարվա համար ԱՄՆ-ի կողմից առաջարկված բյուջեի նախագիծը վկայում է, որ միջոցներն անսահմանափակ չեն, հայտարարել է ՄԱԿ-ում ԱՄՆ մշտական ներկայացուցիչ Նիկի Հեյլին։ Սակայն, նրա խոսքով, ԱՄՆ-ը կմնա առաջատար միջազգային օգնության ցուցաբերման հարցում, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Սպիտակ տունը երկուշաբթի առաջարկել է 2018 ֆինանսական տարվա համար 4.1 տրիլիոն դոլար ծավալով բյուջե։ Հեյլիի խոսքով՝ բյուջեի նախագիծն արտացոլում է իրողությունները, որ ռեսուրսներն անսահմանափակ չեն։
ԱՄՆ ներկայացուցիչը համոզված է, որ նոր բյուջեի պարագայում երկիրը կմնա այլ պետություններին և միջազգային կազմակերպություններին օգնություն ցուցաբերելու պլանում առաջատար։

США сохранят лидерство по объему международной помощи. ООН
Предложенный проект бюджета США на 2018 финансовый год свидетельствует, что средства небезграничны, заявила постпред США при ООН Никки Хейли, однако США, по ее словам, останутся лидером по оказанию международной помощи,  передает РИА Новости.
Белый дом предложил в понедельник бюджет на 2018 финансовый год объемом в 4,1 триллиона долларов. По словам Хейли, проект бюджета "отражает реалии, что ресурсы небезграничны".
При этом представитель США убеждена, что и при новом бюджете страна останется на передовой в плане оказания помощи другим государствам и международным организациям.