Մանչեսթերում երեք մարդու են ձերբակալել մարզադաշտում կատարված ահաբեկչության կապակցությամբ
Մանչեսթերի ոստիկանությունը չորեքշաբթի հայտնել է, որ երեք մարդու է ձերբակալել մայիսի լույս 23-ի գիշերը «Մանչեսթեր Արենա» մարզադաշտում կատարված ահաբեկչությանը մասնակցության կասկածանքով, փոխանցում է «Интерфакс»-ը:
«Մանչեսթրի հարավում երեք տղամարդ է ձերբակալված «Մանչեսթեր Արենա»-ում իրականացված սոսկալի գրոհի գործով շարունակվող հետաքննության շրջանակներում», - ասված է հաղորդագրության մեջ, որը հրապարակված է Twitter-ում Մանչեսթերի ոստիկանության պաշտոնական էջում:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ «Մանչեսթեր Արենա»-ում ռումբի պայթեցման գործով գլխավոր կասկածյալը ծագումով  Լիբիայից 22-ամյա Սալման Աբեդին է:

В Манчестере арестовали трех человек в связи с терактом на стадионе
Полиция Манчестера сообщила в среду, что арестовала троих мужчин, подозреваемых в причастности к теракту на стадионе «Манчестер Арена», произошедшему в ночь на вторник, сообщает «Интерфакс».
«Трое мужчин арестованы... в южном Манчестере в рамках продолжающегося расследования по делу об ужасающей атаке на «Манчестер Арена» ночью в понедельник», - говорится в сообщении, опубликованном на официальной странице полиции Манчестера в твиттере
Ранее сообщалось, что главным подозреваемым в подрыве бомбы на «Манчестер Арене» является 22-летний выходец из Ливии Салман Абеди.