ԻՊ-ի ղեկավարները նոր «մայրաքաղաք» են ընտրել
«Իսլամական պետություն» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված)  ահաբեկչական խմբավորման հրամանատարությունը նոր «մայրաքաղաք» է ընտրել: Խմբավորման գրոհայինները Մոսուլը լքելուց հետո հաստատվում են իրաքյան Էլ-Հուվեիջայում, փոխանցում է ТАСС-ը:
Հաղորդվում է, որ միայն այսօր Սիրիայի և Հորդանանի կողմից Էլ-Հուվեիջա է ժամանել շուրջ 400 գրոհային: Նրանց մեծ մասի աչքերը կապված են եղել, որպեսզի դաշտային հրամանատարների գտնվելու վերաբերյալ տեղեկատվության արտահոսք չլինի:
Այսպիսով՝ ահաբեկիչներն իրենց ուժերը կենտրոնացնում են նավթով հարուստ շրջանում: Քիրքուկի քաղաքապետն արդեն Բաղդադին կոչ է արել արագացնել Էլ-Հուվեիջան ազատագրելու գործողության մեկնարկը:

Главари ИГ в Ираке оборудуют новую столицу в Эль-Хувейдже
Командование террористической группировки «Исламское государство» (ИГ, запрещена в РФ) оборудовало новый форпост в Ираке в районе Эль-Хувейджа после ухода из Мосула, передает ТАСС.
Сообщается, что только сегодня со стороны Сирии и Иордании, а также из Мосула в Эль-Хувейджу прибыло порядка 400 бойцов.  У большинства боевиков были завязаны глаза, чтобы не допустить утечки информации о местонахождении полевых командиров.
По поступающей информации, террористы мобилизуют силы в богатой нефтью провинции. Губернатор Киркука Наджм ад-Дин Карим призвал Багдад ускорить начало кампании по освобождению Эль-Хувейджи