Կարեն Կարապետյանը Կազանում հանդիպել է Բելառուսի գործընկերոջ հետ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Կազան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում առանձնազրույց է ունեցել Բելառուսի Հանրապետության վարչապետ Անդրեյ Կոբյակովի հետ:
Երկու երկրների վարչապետերը քննարկել են հայ-բելառուսական տնտեսական հարաբերությունների օրակարգը և հետագա զարգացման հեռանկարները:
Արծարծվել են ինչպես Անկախ պետությունների համագործակցության, այնպես էլ Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում փոխգործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նշենք, որ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Կազանում մասնակցում է ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի և Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստերին:

Карен Карапетян в Казани встретился с коллегой из Беларуси
Премьер-министр Армении Карен Карапетян в рамках рабочего визита в Казань провел встречу с глазу на глаз с премьер-министром Республики Беларусь Андреем Кобяковым.
Премьер-министры двух стран обсудили повестку дня и перспективы дальнейшего развития армяно-белорусских экономических отношений.
Был затронут ряд вопросов, касающихся сотрудничества в рамках как Содружества Независимых Государств, так и Евразийского экономического союза.
Отметим, что премьер-министр Армении Карен Карапетян в Казани принимает участие в заседаниях Совета глав правительств СНГ и Евразийского межправительственного совета.