Հակաահաբեկչական կոալիցիայի օդուժը ոչնչացրել է ԻՊ-ի պարագլուխներից մեկին
Հակաահաբեկչական կոալիցիայի ռազմաօդային ուժերը ոչնչացրել են Սիրիայում և Իրաքում գործող «Իսլամական պետություն» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) ահաբեկչական խմբավորման պարագլուխներից մեկին և դաշտային երկու հրամանատարների, ասված է ԱՄՆ-ի գլխավորած կոալիցիայի շտաբի տարածած հայտարարության մեջ, կոալիցիա, որը ռազմական գործողություն է իրականացնում ԻՊ-ի դեմ, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Մայիսի 18-ին Իրաքի Էլ Քաիմ քաղաքի մերձակայքում գործողության ժամանակ սպանվել է ԻՊ-ի պարագլուխ Աբու Խաթաբ ար-Ռավին: Նա սպանվել է երեք այլ ահաբեկիչների հետ միասին», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Շտաբը նաև հայտնել է այլ գործողությունների արդյունքում Սիրիայում և  Իրաքում դաշտային երկու հրամանատարների ոչնչացման մասին:

ВВС антитеррористической коалиции ликвидировали одного из главарей ИГ
Военно-воздушные силы антитеррористической коалиции ликвидировали одного из главарей и двух полевых командиров террористической группировки "Исламское государство" (ИГ, запрещена в РФ) в Сирии и Ираке. Об этом говорится в распространенном заявлении штаба возглавляемой США коалиции, которая проводит операцию против ИГ,сообщает ТАСС.
«18 мая во время операции возле города Эль-Каим в Ираке был убит главарь ИГ Абу Хаттаб ар-Рави. Он был убит вместе с тремя другими террористами», - говорится в сообщении.
Штаб также сообщил о ликвидации двух полевых командиров в Сирии и Ираке в результате других операций.