Հարցում. Ամերիկացիների 64 տոկոսը Ռուսաստանին համարում է թշնամի
Fox News հեռուստաընկերության կողմից անցկացված հարցման տվյալներով՝ ամերիկացիների 64 տոկոսը Ռուսաստանին թշնամի է համարում ԱՄՆ-ի համար, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:
Այդպիսով, Ռուսաստանը հարցման մասնակիցների կարծիքով՝ 4-րդ տեղն է զբաղեցնում ոչ բարեկամական երկրների ցուցակում։ Նշվում է, որ 2013 թվականին Ռուսաստանին ոչ բարեկամական երկիր է համարել պատասխանողների 40 տոկոսը։
Հարցվածների 73 տոկոսը հայտարարել է, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, իրենց կարծիքով՝ ի դեմս Ռուսաստանի տեսնում է դաշնակցի։
Ամերիկացիների կարծիքով՝ ԱՄՆ-ի գլխավոր թշնամիների եռյակում են Հյուսիսային Կորեան (93 տոկոս), ինչպես նաև Իրանը (80 տոկոս) և Սիրիան (76 տոկոս)։

Опрос: 64% американцев считают Россию врагом
Согласно данным опроса, проведенного телекомпанией Fox News, 64% американцев считают Россию врагом для Соединенных штатов,  передает Gazeta.ru.
Сообщается, что таким образом Россия занимает четвертое место в списке недружественных стран, по мнению участников опроса. Также отмечается, что в 2013 году Россию считали недружественной страной 40% респондентов.
Также 73% опрошенных заявили, что президент США Дональд Трамп, по их мнению, видит в России союзника.
При этом в тройку главных врагов США, по мнению американцев, входят Северная Корея (93%), а также Иран (80%) и Сирия (76%).