Մանչեսթերի ահաբեկչության հետ կապված ևս մեկ անձ է ձերբակալվել
Բրիտանական ոստիկանությունը Մանչեսթերի ահաբեկչության հետ կապված ևս մեկ անձի է ձերբակալել: Ըստ Reuters-ի՝ ընդհանուր առմամբ, 10 մարդ է ձերբակալվել: Կալանավորվել է 8 անձ, երկու տղամարդու և մեկ կնոջ ազատ են արձակել:
«Մանչեսթեր Արենայում» ամերիկյան երգչուհի Արիանա Գրանդեի համերգի ժամանակ պայթյունը որոտացել է մայիսի 22-ին: Ահաբեկչության հետևանքով 22 մարդ է զոհվել, այդ թվում՝ երեխաներ, 59 մարդ վիրավոր է:
Ահաբեկչության պատասխանատվությունը ստանձնել է «Իսլամական պետություն» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) խմբավորումը: Ոստիկանությունը պայթյունն իրականացնելու մեջ կասկածում է տեղի 22-ամյա բնակիչ Սալման Աբեդիին:

Британская полиция задержала еще одного человека в связи с терактом в Манчестере
Британская полиция задержала еще одного человека в связи с терактом в Манчестере. Как сообщает Reuters, в настоящее время задержаны 10 человек. Под арестом находятся 8 человек, двое мужчина и женщина были освобождены.
Взрыв в фойе концертного зала «Манчестер-арена», где проходил концерт американской поп-певицы Арианы Гранде, произошел 22 мая.
Его жертвами стали 22 человека, в том числе несколько детей, еще 59 человек получили ранения. Ответственность за взрыв взяла группировка «Исламское государство» (запрещенное в России). Полиция Манчестера подозревает в совершении взрыва 22-летнего местного жителя Салмана Абеди.