Եգիպտական օդուժը հարվածել է Լիբիայում ահաբեկիչների ճամբարներին
Եգիպտոսի ռազմաօդային ուժերն ուրբաթ վեց հարված են հասցրել լիբիական Դերնա քաղաքի մոտ գտնվող ահաբեկիչների ճամբարներին։ Այս մասին փոխանցում է Reuters գործակալությունը։
Կահիրեում ենթադրում են, որ հենց այնտեղ են գտնվում գրոհայինները, ովքեր պատասխանատու են երեկ քրիստոնյա ղպտիների դեմ իրականացված ահաբեկչության համար։
Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆաթահ ալ-Սիսին հեռուստաուղերձում հայտարարել է, որ հրամայել է հարվածներ հասցնել ահաբեկիչների ճամբարներին, և որ ահաբեկչությունը կպատժվի։
Երեկ եգիպտական Մինյա նահանգում ծայրահեղականները հարձակում էին գործել քրիստոնյաների տեղափոխող ավտուբուսի վրա, ինչի հետևանքով, վերջին տվյալներով, զոհվել է 35 մարդ։

Египетские ВВС нанесли удары по лагерям террористов в Ливии
Египетские ВВС в пятницу, 26 мая, нанесли шесть ударов по лагерям террористов близ Дерны в Ливии, передает Lenta.ru  со сылкой на  Reuters.
В Каире полагают, что именно там находятся боевики, ответственные за теракт против христиан-коптов, совершенный в первой половине дня.
Президент Египта Абдель Фаттах аль-Сиси заявил в телеобращении, что он приказал нанести удары по лагерям террористов и терроризм будет наказан.
Атака экстремистов произошла в провинции Минья. Вооруженные люди открыли огонь по автобусу с христианами-коптами. В итоге, по последним данным, погибли 35 человек.