Տրանսպորտի նախարարության աշխատակազմի ստորաբաժանումները և ճանշիններն ակտիվ մասնակցում են համապետական շաբաթօրյակին
27/05/2017 14:14
ՀՀ կառավարության նախաձեռնած «Մաքուր Հայաստան» ծրագրի շրջանակներում մայիսի 27-ին մեկնարկել է  համապետական շաբաթօրյակը:
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության աշխատակազմի կառուցվածքային և առանձնացված ստորաբաժանումների աշխատակիցները ևս մասնակցում են համապետական շաբաթօրյակին:
Արտաշատի խճուղում՝ Նորագավիթին հարող տարածքում, այսօր առավոտից նախարարության աշխատակազմի աշխատակիցները ձեռնամուխ են եղել տարածքի մաքրման և աղբահեռացման մեծածավալ աշխատանքներին:
Համապետական շաբաթօրյակին ակտիվ մասնակցում են նաև միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհներն սպասարկող շուրջ 35 կապալառու կազմակերպությունների՝ ճանշինների աշխատակիցները:

В республиканском субботнике участвуют сотрудники аппарата и подразделений Минтранса Армении
В рамках инициированной правительством Армении программы «Чистая Армения» сегодня проводится республиканский субботник.
В субботнике участвуют также сотрудники аппарата министерства транспорта, связи и информационных технологий и отдельных структурных подразделений ведомства.
Сотрудники министерства сегодня с утра занимаются работами по очистке и вывозу мусора на прилегающей к Норагавиту территории вдоль трассы Арташата.
В республиканском субботнике активно участвуют также работники порядка 35-ти  дорожно-строительных организаций – подрядчиков, которые обслуживают трассы межгосударственного и республиканского значения.
Отметим, что субботник проходит под девизом «Соблюдая чистоту окружающей среды,  сохраним чистой Армению».