«Ավրորա»-ի շնորհիվ Հայաստանը դառնալու է մարդասիրական ամենախոշոր կենտրոններից մեկը. վարչապետ
Այսօր երեկոյան Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի է ունենալու «Ավրորա» մրցանակաբաշխությունը։ Հայաստանի վարչապետ Կարեն Կարապետյանը այն համարել է տարվա կարևորագույն իրադարձություններից մեկը։
«Պատահական չէ, որ այս տարի մրցանակի շնորհման արարողությունը տեղի է ունենում մայիսի 28-ին՝ Հայաստանի Առաջին Հանրապետության օրը: Դա խորհրդանշում է մեր ժողովրդի անցած ճանապարհը՝ այն, որ ցեղասպանության ենթարկված ժողովուրդն ընդամենը մի քանի տարի անց իր մեջ ուժ ու կամք գտավ ստեղծելու իր անկախ պետությունը:
Եվ այսօր՝ 100 տարի անց, Ցեղասպանություն վերապրածների անունից փրկիչներին երախտագիտություն հայտնելը ու ուրիշներին օգնելն իսկապես չափազանց ոգևորիչ է և ապացուցում է, որ մենք հաղթած ու հաջողության հասած ազգ ենք:
Վստահ եմ, որ այս նախաձեռնության ու այն իրականություն դարձնող մարդկանց շնորհիվ Հայաստանը դառնալու է մարդասիրական ամենախոշոր կենտրոններից մեկը», - իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Կարապետյանը:

Премьер: Благодаря премии «Аврора» Армения станет одним из самых  крупных гуманитарных центров
Сегодня вечером в столице Армении Ереване состоится церемония вручения премии «Аврора». Премьер-министр Армении Карен Карапетян назвал эту церемонию одним из важнейших событий года.
«Неслучайно, что в этом году церемония вручения премии пройдет 28 мая – в День Первой Республики. Это символизирует пройденный армянским народом путь, то, что перенесший геноцид народ всего через несколько лет нашел в себе силы и волю создать свое независимое государство.
И сегодня, спустя 100 лет, выражение благодарности от лица всех выживших во время Геноцида армян их спасителям и помощь другим действительно чрезмерно вдохновляют и доказывают, что мы – победивший и достигший успеха народ.
Уверен, что благодаря этой инициативе и людям, которые реализуют ее, Армения станет одним из самых  крупных гуманитарных центров», – написал на своей странице в социальной сети Facebook.