ԶԼՄ. Ռուսալեզու կայքերում վաճառվում են բրիտանացի պաշտոնյաների գաղտնաբառերը
Ցանցահենները վաճառում կամ փոխանակում են բրիտանացի պաշտոնյաների կամ իրավապահների գաղտնաբառերը ռուսալեզու ինտերնետ հարթակներում: Այս մասին գրում է The Times-ը, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:
Հաղորդվում է, որ ցանցահենները տիրել են էլեկտրոնային փոստի հասցեներին և գաղտնաբառերին, որոնք պատկանում են նախարարներին, դեսպաններին և բարձրաստիճան ոստիկաններին:
Թերթը նշում է, որ «առևանգված  տվյալների ցուցակը ներառում է  պատգամավորներին և խորհրդարանի աշխատակիցներին պատկանող 1000 անձնական տվյալ, 7000 տվյալ՝  ոստիկանության աշխատակիցների և ավելի քան 1000 տվյալ՝ ԱԳՆ աշխատակիցների վերաբերյալ»:

СМИ: Пароли британских чиновников продают на русскоязычных сайтах
Хакеры продают и обменивают пароли британских чиновников и правоохранителей на русскоязычных интернет-площадках. Об этом пишет газета The Times, передает Gazeta.ru.
Сообщается, что хакеры завладели адресами электронной почты и паролями, принадлежащими министрам, послам и высокопоставленным полицейским.
Газета отмечает, что «два огромных списка украденных данных содержат частные сведения 1 тыс. британских депутатов и сотрудников парламента, 7 тыс. сотрудников полиции и более 1 тыс. сотрудников министерства иностранных дел».