Կանադացի դիպուկահարը ռեկորդային հեռավորությունից ոչնչացրել է ԻՊ-ի գրոհայինի (Տեսանյութ)
Կանադական Joint Task Force 2 հատուկ նշանակության ուժերի՝ Իրաքում տեղաբաշխված խմբի դիպուկահարն «Իսլամական պետություն» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) ահաբեկչական խմբավորման գրոհայինին ոչնչացրել է 3 կիլոմետր 540 մետր հեռավորությունից, հայտնել է CTV հեռուստաալիքը, փոխանցում է ТАСС-ը:
Տեղեկատվությունը հաստատել են Կանադայի հատուկ գործողությունների ուժերի հրամանատարությունում, բայց այլ մանրամասնություն չեն հաղորդվել: Այդ կատեգորիայում նախորդ համաշխարհային ռեկորդը պատկանում էր Քրեյգ Հարիսոնին, որը 2009 թվականին Աֆղանստանում գրոհայինին  ոչնչացրել է 2 կիլոմետր 475 մետր հեռավորությունից:

СМИ: канадский снайпер уничтожил боевика ИГ с рекордной дистанции (Видео)
Снайпер группы канадского спецназа Joint Task Force 2, дислоцированной в Ираке, уничтожил боевика террористической группировки «Исламское государство» (запрещенное в России) с рекордной дистанции в 3 км 540 метров. Об этом в четверг сообщил телеканал CTV, передает ТАСС.
Эту информацию ему подтвердили в Канадском командовании сил специальных операций, но других подробностей не привели.
Предыдущий мировой рекорд в этой категории принадлежал британскому военнослужащему Крэйгу Харрисону, который с дистанции 2 км 475 метров уничтожил боевика в Афганистане в 2009 году.