Ադրբեջանը հրադադարը խախտել է 400 անգամ՝ կրելով 4 զոհ. 7 օր առաջնագծում
Հունիսի 18-ից 24-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 400 անգամ՝ շփման գծի տարբեր հատվածներում կիրառելով նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր ու հաստոցավոր հակատանկային 7 ավտոմատ նռնականետեր:
Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բացի հրադադարի պահպանման ռեժիմի վերոնշյալ խախտումներից, հունիսի 21-ի լույս 22-ի գիշերը ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինները հակամարտ զորքերի շփման գծում ձեռնարկել են դիվերսիոն ներթափանցման փորձ:
ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումները, շնորհիվ իրենց մարտավարամասնագիտական բարձր պատրաստվածության և դիրքային համակարգերի տեխնիկական պատշաճ կահավորվածության, ժամանակին հավաստանշել են դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը և, հակառակորդին պատճառելով առնվազն 4 զոհ, հետ շպրտել իր ելման դիրքերը: Նահանջող հակառակորդը հայկական առաջնագծի մերձակա հատվածում թողել է հատուկ գրոհայինների անձնական պարագաներ:
Ներթափանցման փորձը կանխելու ժամանակ ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Обстрелы, диверсия, 4 погибших азербайджанских военнослужащих: 7 дней на передовой
В период с 18 по 24 июня ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня около 400 раз, сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
На различных участках линии соприкосновения противник применил также 60 мм и 82 мм минометы и гранатометы.
Кроме того, в ночь на 22 июня азербайджанские спецназовцы на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск предприняли попытку диверсионного проникновения. Несущие боевое дежурство подразделения Армии обороны НКР своевременно засекли продвижение диверсионной группы и пресекли попытку проникновения. Противник, понеся потери по меньшей мере 4 убитыми, был отброшен на исходные позиции. Отступающий противник оставила в прилегающей к армянским позициям зоне личные вещи спецназовцев. В ходе пресечения попытки проникновения Армия обороны НКР потерь не понесла.
Передовые подразделения Армии обороны НКР сохраняют полноценный контроль над ситуацией на передовой  и продолжают надежно защищать боевые позиции.