Իվանկա Թրամփին դատարան են կանչել կոշիկի դիզայնը կրկնօրինակելու մեղադրանքով
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի դստերը` Իվանկա Թրամփին, դատարան են կանչել կոշիկի դիզայնը կրկնօրինակելու մեղադրանքով, հայտնել է  Bloomberg-ը:
Իվանկան Մանհեթենի դատարանի որոշմամբ՝ լսումներին պետք է ներկայանա մինչև հոկտեմբերի վերջ: Ցուցմունքներ նրան թույլատրվել է տալ ոչ թե Նյու Յորքում, այլ Վաշինգտոնում, որտեղ էլ վերջինս այժմ բնակվում է: Իվանկա Թրամփի IT Collection ընկերության և կոշիկ արտադրող Marc Fisher Holdings-ի դեմ հայց ներկայացրել է իտալական Aquazzura ընկերությունը:
Ընկերությունում հաշվարկել են, որ Իվանկան կրկնօրինակել է Wild Thing կոշիկների դիզայնը, որն արժե մոտ 800 դոլար: Aquazzura-ում կրկնօրինակության ազդանշաններ նկատել են Hettie մոդելում, որը Թրամփի ընկերությունը վաճառում է 150 դոլարով:

Иванку Трамп вызвали в суд по делу о плагиате дизайна обуви
Дочь президента США Дональда Трампа Иванку вызвали в суд по делу о плагиате дизайна обуви. Об этом в субботу, 24 июня, сообщает Bloomberg.
По постановлению районного суда Манхэттена, она должна явиться на слушания до конца октября текущего года. Показания ей разрешили дать не в Нью-Йорке, а в Вашингтоне, где она проживает в настоящее время. Иск к Иванке Трамп, ее компании IT Collection LLC, а также производителю обуви Marc Fisher Holdings подала итальянская компания Aquazzura.
В компании посчитали, что Иванка скопировала дизайн их босоножек Wild Thing стоимостью почти 800 долларов. Признаки плагиата в Aquazzura увидели в модели Hettie за 150 долларов, которая была выпущена под собственной маркой Иванки Трамп.