Facebook-ը նախատեսում է սերիալների արտադրություն սկսել
Facebook սոցիալական ցանցը նախատեսում է սերիալների արտադրություն սկսել: Այս մասին հայտնում է The Wall Street Journal-ը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին:
Facebook-ը բանակցություններ է վարում հոլիվուդյան ստուդիաների և գործակալությունների հետ «հեռուստատեսային որակի շոու» արտադրելու շուրջմ նաև պատրաստվում՝ ամռան վերջին օրիգինալ արտադրանք թողարկել:
Սոցցանցը պատրաստ է մինչև  3 մլն դոլար ներդնել մեկ սերիայի ստեղծման համար, որը համարժեք է մալուխային հեռուստատեսության թանկարժեք նախագծերին, նաև  հետաքրքրվում է ավելի բյուջետային շոուներով:
Հաղորդվում է, որ Facebook-ը հետաքրքրություն է դրսևորում նաև փոքր ձեւաչափի հանդեպ: Խոսքը մոտ 10 րոպե տևողությամբ կոնտենտի մասին է:

СМИ: Facebook займется производством сериалов
Социальная сеть Facebook планирует заняться производством сериалов, сообщает The Wall Street Journal со ссылкой на источники, передает Gazeta.ru.
Facebook ведет переговоры с голливудскими студиями и агентствами по поводу производства «шоу телевизионного качества» и собирается запустить оригинальную продукцию к концу лета.
Соцсеть готова вкладывать до $3 млн в создание одной серии, что сопоставимо с дорогими проектами на кабельном ТВ, а также заинтересована в более бюджетных шоу.
Источники утверждают, что Facebook проявляет интерес и к малому формату. Речь о контенте продолжительностью около 10 минут.