50  հազարից ավելի մարդ 90 կմ-անոց «կենդանի շղթա» է կազմել՝ պահանջելով Բելգիայում փակել ԱԷԿ-ները
Ավելի քան 50 հազար մարդ կիրակի երեկոյան 90 կմ երկարությամբ «կենդանի շղթա» է կազմել Լյեժի մերձակա Tihange ատոմային Էլեկտրակայանի ցանկապատից մինչև Գերմանիայի Ախեն քաղաք: Այս կերպ նրանք պահանջել են փակել Բելգիայի՝ իրենց պաշարն սպառած երկու ատոմակայանները: Ինչպես ТАСС-ին հայտնել է ակցիայի կազմակերպիչների՝ Stop Tihange&Doel խմբի ներկայացուցիչ Կլեմենտին Սքևանը, իրենք Էլ «չԷին սպասում այս հանպատրաստից ցույցի այսքան զգալի մասնակիցների»:
«Կենդանի շղթան» անցել է երեք սահմանակից երկրների՝ Բելգիայի, Նիդեռլանդների և Գերմանիայի տարածքով: Մարդիկ կանգնել էին յուրաքանչյուր երկրորդ մետրի վրա՝ ձեռքներին բռնելով պլակատներ և  զանազան դիտազննական քարոզչություն. ինչպես, օրինակ, ատոմակայանի՝ կարմիր ժապավենով կապված կոնաձև ծխնելույզների կոպիտ մոդելներ՝ «Կա՛նգ առ» մակագրությամբ:
Ակցիային նաև մասնակցում էին Բելգիայի խորհրդարանի, նաև  Վալոնիայի և  Ֆլանդրիայի խորհրդարանների մի շարք պատգամավորներ, քաղաքական գործիչներ և տեղական վարչակազմերի պաշտոնյաներ:

Более 50 тыс. человек выстроили «живую цепь»  в 90 км, требуя закрыть АЭС в Бельгии
Более 50 тысяч человек выстроили в воскресенье вечером «живую цепь» протяженностью 90 км - от ограды атомной электростанции Tihange под Льежем до немецкого Ахена. Таким образом они требовали закрыть выработавшие свой ресурс две бельгийские АЭС. Как сообщила ТАСС представитель организаторов акции - группы Stop Tihange&Doel Клементин Скеван, они сами «не ожидали столь значительного числа участников этой импровизированной манифестации».
Живая цепь прошла по территории трех сопредельных стран - Бельгии, Нидерландов и Германии. Люди стояли примерно через каждые два метра, держа в руках плакаты и разного рода наглядную агитацию вроде перевязанных красной лентой с надписью «Стоп» грубые модели конических труб АЭС. В акции в том числе приняли участие ряд депутатов бельгийского парламента, а также парламентов Валлонии и Фландрии, политиков и чиновников местных администраций.