ՀՀ ՊՆ կենտրոնական զինվորական հոսպիտալը նոր պետ ունի
Հունիսի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն այցելել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շրջել է զինվորական հոսպիտալում, զրուցել բուժվող զինծառայողների հետ, հետաքրքրվել նրանց առողջական վիճակով և մաղթել շուտափույթ ապաքինում:
Բուժանձնակազմի հետ հանդիպման ժամանակ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ԿԿԶՀ նորանշանակ պետ, փոխգնդապետ Դանիել Մկրտչյանին։
Իր խոսքում Վիգեն Սարգսյանը ներկայացրել է ռազմաբժշկական ոլորտի զարգացման հետ կապված առաջիկա ծրագրերը և կարևորել բազմաթիվ հաջողություններին զուգահեռ, արձանագրվող թերացումներից հետևություններ անելու անհրաժեշտությունը։

Назначен новый начальник Центрального военного клинического госпиталя Еревана
Министр обороны Армении Виген Саркисян сегодня посетил Центральный военный клинический госпиталь министерства обороны РА. Об этом сообщает пресс-служба армянского оборонного ведомства.
Виген Саркисян совершил обход госпиталя, побеседовал с проходящими здесь лечение военнослужащими, поинтересовался состоянием их здоровья и пожелал им скорейшего выздоровления.
Во время встречи с медперсоналом министр обороны Армении представил новоназначенного начальника госпиталя, подполковника Даниела Мкртчяна.
Виген Саркисян представил также предстоящие программы по развитию военно-медицинской сферы, отметив, что параллельно многочисленным успехам необходимо также делать выводы из регистрируемых упущений.