Թրամփը Սենատի հաստատմանն է ներկայացրել ՀԴԲ-ի նոր ղեկավարի թեկնածությունը
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփն ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի Սենատի քննարկմանն է ուղարկել Քրիստոֆեր Ռեյի թեկնածությունը, որն ավելի վաղ առաջադրվել Էր Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի (ՀԴԲ) տնօրենի պաշտոնի համար, հայտնել է Սպիտակ տան մամուլի ծառայությունը, փոխանցում է ТАСС-ը:
Ռեյի նշանակման մասին Միացյալ Նահանգների ղեկավարը պաշտոնապես հայտարարել էր հունիսի 7-ին: ԱՄՆ-ի վարչակազմի ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ Ռեյը, Սենատի կողմից նրա թեկնածությունը հաստատվելու դեպքում, «օրենքի անկոտրում պահապան» կդառնա:
Ռեյն իր հերթին հայտարարել է, որ Թրամփի որոշումն իր համար մեծ պատիվ է:
Քրիստոֆեր Ռեյն իրավաբանական կրթություն է ստացել Եյլի համալսարանում, 2003 – 2005 թվականներին (Ջորջ Բուշ Կրտսերի հանրապետական վարչակազմի օրոք) զբաղեցրել է արդարադատության նախարարի, քրեական գործերով ԱՄՆ-ի գլխավոր դատախազի օգնականի պաշտոնը: Ներկայում King&Spalding իրավաբանական ֆիրմայի գործընկերն է:

Трамп внес в Сенат кандидатуру нового главы ФБР
Президент США Дональд Трамп отправил на рассмотрение Сената Конгресса США кандидатуру Кристофера Рея, выдвинутого ранее на пост директора Федерального бюро расследований (ФБР). Об этом сообщила в понедельник пресс-служба Белого дома,  передает ТАСС.
О назначении Рея американский лидер официально объявил 7 июня. Руководитель американской администрации выразил уверенность в том, что Рей, в случае утверждения его кандидатуры Сенатом, станет «несгибаемым стражем закона».
Со своей стороны Рей заявил, что для него принятое Трампом решение стало «огромной честью».
Кристофер Рей получил юридическое образование в Йельском университете, в 2003-2005 годах (при республиканской администрации Джорджа Буша-младшего) занимал пост помощника министра юстиции, генерального прокурора США по уголовным делам. В настоящее время является партнером юридической фирмы King&Spalding.