Ֆելոն. Մեծ Բրիտանիան հրթիռային հարվածով կպատասխանի կիբերհարձակմանը
Մեծ Բրիտանիան պատրաստ է դիմել օդից, ցամաքից և ծովից հրթիռային հարվածի՝ ի պատասխան հնարավոր կիբերհարձակման։ Այս մասին հայտարարել է երկրի պաշտպանության նախարար Մայքլ Ֆելոնը Լոնդոնում՝ Միջազգային հարաբերությունների թագավորական ինստիտուտում ելույթի ժամանակ, փոխանցում է ТАСС-ը:
Նա ելույթ է ունեցել ցանցահեններին ուղղված նախազգուշացմամբ, որ հարձակումը երկրի պետական հաստատությունների և ինստիտուտների վրա կարող է տանել պատասխանի՝ ցանկացած միջավայրից՝ օդից, ցամաքից, ծովից և կիբերտարածությունից։
«Անցած ուրբաթ մենք հերթական կիբերհարձակման ականատեսը դարձանք, այս անգամ՝ ուղղված մեր խորհրդարանի տեղեկատվական համակարգերի դեմ», - նշել է Ֆելոնը՝ ընդգծելով, որ Լոնդոնը ապացույցներ չունի առ այն, թե ովքեր են կանգնած եղել հարձակման հետևում։

Фэллон: Великобритания готова ответить ракетным ударом на возможную кибератаку
Великобритания готова прибегнуть к нанесению ракетного удара с воздуха, земли и моря в ответ на возможную кибератаку. Об этом во вторник заявил министр обороны страны Майкл Фэллон во время выступления в Королевском институте международных отношений в Лондоне, передает ТАСС.
Он выступил с предупреждением к хакерам, что атака на государственные учреждения и институты Великобритании «может побудить к ответу из любой среды: воздуха, земли, моря и киберпространства».
«В минувшую пятницу мы стали свидетелями очередной кибератаки, на этот раз направленной против информационных систем нашего парламента», - отметил Фэллон, подчеркнув при этом, что у Лондона нет доказательств того, кто именно стоял за этой атакой.