AP. 6 երկրների քաղաքացիների նկատմամբ ԱՄՆ-ն մուտքի վիզաների տրամադրման նոր կարգ է սահմանել
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը հաստատել է առավելապես մահմեդական բնակչությամբ վեց երկրի քաղաքացիներին և բոլոր փախստականներին վիզաների տրամադրմանը վերաբերող նոր պահանջները, հայտնում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով Associated Press-ին:
ԱՄՆ դեսպանատներ և հյուպատոսություններ հունիսի 28-ին ուղարկված նոր չափորոշիչների համաձայն՝ վեց երկրից դիմումատուները պետք է ապացուցեն, որ իրենց մերձավոր բարեկամները՝ ծնողները, ամուսինները, երեխաները, փեսան կամ հարսը, եղբայրները կամ քույրերն ապրում են ԱՄՆ-ում:
Նշվում է, որ տատիկներն ու պապիկները, թոռները, մորաքույրերն ու քեռիները, զարմիկները, ոչ հարազատ եղբայրները, նշանածները չեն համարվում մերձավոր բարեկամ:

AP: США установили новые критерии выдачи виз гражданам шести стран
Администрация президента США Дональда Трампа установила новые требования, касающиеся выдачи виз гражданам шести стран с преимущественно мусульманским населением и всем беженцам, сообщает Gazeta.ru  со ссылкой на Associated Press.
Согласно новым критериям, направленным 28 июня в посольства и консульства США, заявители из шести стран должны будут доказать, что их близкие родственники — родители, супруг, дети, зять или невестка, братья или сестры — проживают в США.
Отмечается, что бабушки и дедушки, внуки, тети и дяди, племянники, двоюродные братья, невесты и другие члены семьи не считаются близкими родственниками.