Լիբիայում առևանգված ՄԱԿ-ի աշխատակիցներին ազատ են արձակել
Լիբիայում առևանգված ՄԱԿ-ի հատուկ առաքելության աշխատակիցներն ազատ են արձակվել, հայտնել է ТАСС-ը՝ հղում անելով Al Wasat լրատվական պորտալին:
Թունիս ուղևորվող աշխատակիցները, որոնց թվում 4 տղամարդ և 2 կին է ընդգրկված եղել, առևանգվել է Էզ-Զավիա քաղաքում, որը մայրաքաղաք Տրիպոլիից գտնվում է 45 կմ հեռավորությամբ: Առևանգումն իրականացրել է այնտեղ գործող ռազմական խմբավորումներից մեկը: Ինչպես ավելի վաղ հաղորդվում էր, նրանց ազատելու դիմաց առևանգողները պահանջում էին ազատ արձակել իրենց կողմնակիցներից ոմանց, որոնք կալանավորված էին երկրի մայրաքաղաքում:
Al Wasat-ի տվյալով պատանդներից ոչ մեկը չի տուժել, և նրանց ազատ են արձակել տեղի ցեղախմբերի առաջնորդների բանակցություններից հետո առանց նրանց պահանջը կատարելու: ՄԱԿ-ի աշխատակիցները ներկա պահին ուղևորվում են Տրիպոլի:

Похищенные в Ливии сотрудники ООН освобождены
Захваченные в Ливии сотрудники Миссии ООН освобождены похитителями. Об этом передает ТАСС со ссылкой на новостной портал Al Wasat.
Направлявшаяся в Тунис группа ооновцев - четверо мужчин и две женщины - была захвачена в городе Эз-Завия (в 45 км к западу от Триполи) одним из базирующихся там вооруженных формирований. Как сообщалось ранее, в обмен на их освобождение похитители требовали свободы для нескольких своих соратников, задержанных в столице страны.
По информации Al Wasat, никто из заложников не пострадал, и они были отпущены после переговоров старейшин местных племен с похитителями без выполнения их условий. В настоящее время сотрудники всемирной организации направились обратно в Триполи.