ԿԺԴՀ-ն չի հրաժարվի միջուկային զենքի մշակումից
ԿԺԴՀ-ն չի հրաժարվի միջուկային զենքի մշակումից, որն անհրաժեշտ է երկրի ինքնիշխանության և ԱՄՆ-ի սպառնալիքից իր ժողովրդի գոյության իրավունքի պաշտպանության համար,  հայտարարել է համաշխարհային կազմակերպությունում ԿԺԴՀ-ի մշտական ներկայացուցչի տեղակալ Կիմ Ին Ռենը՝ ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստում, փոխանցում է ТАСС-ը:
Նա վստահություն է հայտնել, որ ԱՄՆ-ը «մտադիր է ուժով ոչնչացնել ԿԺԴՀ-ն, ռազմական գերակշռություն ստանալ Ասիախաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանում և իրականացնել համաշխարհային տիրապետության հասնելու իր երազանիքը»:
«Ով ինչ էլ որ ասի, ինչ պատժամիջոցներ, ճնշումներ և ռազմական հարձակումներ էլ որ հետևեն, մենք հետ չենք կանգնի միջուկային ուժերի ստեղծումից, որոնք կոչված են պաշտպանելու երկրի ինքնիշխանությունը և ժողովրդի գոյության իրավունքը», - ասել է հյուսիսկորեացի դիվանագետը:

КНДР не откажется от разработки ядерного оружия
КНДР не откажется от разработки ядерного оружия, которое необходимо для защиты суверенитета страны и права ее народа на существование от угрозы со стороны Соединенных Штатов, заявил в среду заместитель постоянного представителя КНДР при ООН Ким Ин Рен на заседании Совета Безопасности,  передает ТАСС.
Он выразил уверенность в том, что США «намерены погубить КНДР силой, получить военное превосходство в Азиатско-Тихоокеанском регионе и осуществить свою мечту мирового господства».
«Кто бы что ни говорил, какие бы санкции, давление и военные нападки ни последовали, мы не отступимся от создания ядерных сил, которые призваны защитить суверенитет страны и право народа на существование», - сказал северокорейский дипломат.