Դպրոցների ՀՀԿ-ական բոլոր տնօրենները հրաժարվել են Իոաննիսյանի դեմ հայցից
Այսօր Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում դպրոցների ՀՀԿ-ական տնօրենները բոլորը միասին հրաժարվել են «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հասարակական կազամկերպության և դրա նախագահ Դանիել Իոաննիսյանի դեմ հայցից, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում այդ մասին ասաց ուսուցիչների ներկայացուցիչ, փաստաբան Վահե Սեդրակյանը:
Փաստաբանը վկայակոչեց հայցվորներից Սուսաննա Գալստյանի՝ վերջերս տված հարցազրույցը, որով նա  հայտարարել էր, որ հրաժարվելու է հայցից և ասել, որ պետք է ներողամիտ գտնվել, ու հավելեց, որ նրա մյուս գործընկերները հետևել են Գալստյանի օրինակին:
«Բոլոր հայցվորները որոշել են հրաժարվել հայցից և լիազորել էին մեզ՝ փաստաբաններիս, որ այսօր նրանց անունից հանդես գայինք դատարանում: Այդպես էլ եղավ: Հայցից հրաժարվելով՝ տնօրեններն օգտվել են իրենց վերապահված իրավունքներից», - ասաց փաստաբանը:
Ավելի վաղ Aysor.am-ը տեղեկացրել էր, որ 30 տնօրեն դիմել էր դատարան՝ ընդդեմ ձայնագրություններ հրապարակած «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հասարակական կազմակերպության՝ պահանջելով հարպարակայնորեն հերքել զրպարտություն համարվող փաստացի տվյալները և որպես փոխհատուցում վճարել 2-ական մլն դրամ։ Այսինքն՝ ընդհանուր առմամբ՝ 60 մլն դրամ:

Директора школ отозвали иск против «Союза информированных граждан» и Даниела Иоаннисяна
Сегодня в суде общей юрисдикции административных районов Ачапняк и Давиташен все директора школ – члены Республиканской партии Армении отказались от иска против общественной организации «Союз информированных граждан» и ее председателя Даниела Иоаннисяна, сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am их представитель, адвокат Ваге Седракян.
Адвокат сослался на недавнее интервью одной из истиц – Сусанны Галстян, в котором она заявила, что откажется от иска, отметив, что нужно проявить снисходительность. Он добавил, что коллеги Галстян решили последовать ее примеру.
«Все истцы решили отказаться от иска и уполномочили нас – адвокатов – выступить сегодня от их имени в суде. Так и произошло. Отказавшись от иска, директора воспользовались своим правом», - сказал адвокат.
Ранее Aysor.am сообщал, что 30 директоров школ обратились в суд с иском против общественной организации «Союз информированных граждан», опубликовавшей список директоров общеобразовательных школ и детских садов, а также записи бесед с ними, в которых речь шла о специальных списках избирателей для правящей Республиканской партии Армении. Директора школ требовали публичного опровержения считающихся клеветой фактических данных и уплаты в качестве компенсации по 2 млн. драмов. То есть, в целом суммы в размере 60 млн. драмов.