Բլոգեր Լապշինի փաստաբանը չի բացառել նրա արտահանձնումը Ռուսաստան
Բաքվում 3 տարվա ազատազրկման դատապարտված բլոգեր, Ռուսաստանի և Իսրայելի քաղաքացի Ալեքսանդր Լապշինի արտահանձնումը հնարավոր է, մասնավորապես՝ Ռուսաստան, Իսրայել կամ Ուկրաինա, РИА Новости-ին ասել է նրա փաստաբան Էդուարդ Չերնինը:
«Լապշինը կարող է պատիժը կրել այլ երկրում: Մասնավորապես, դա կարող է լինել Իսրայելը, Ռուսաստանը և Ուկրաինան, քանի որ նա այդ երկրների քաղաքացի է: Դա թույլ են տալիս միջազգային հռչակագրերը», - ասել է փաստաբանը:
Նա նշել է, որ դատարանի դատավճիռը գնահատում է որպես «ավելի քան լավը»: Չերնինը նաև հայտարարել է, որ պաշտպանությունը կձեռնարկի բոլոր հետագա գործողությունները միայն բլոգերի հետ համաձայնեցնելուց հետո:

Адвокат Александра Лапшина не исключил его экстрадицию в Россию
Экстрадиция блогера Александра Лапшина, гражданина России и Израиля, приговоренного судом в Баку к трем годам лишения свободы, возможна, в частности в Россию, Израиль или на Украину, заявил РИА Новости его адвокат Эдуард Чернин.
«Лапшин может отбывать наказание в другой стране. В частности, это может быть Израиль, Россия и Украина, ведь он является гражданином этих стран. Это позволяют международные конвенции», - сказал адвокат.
Он отметил, что оценивает приговор суда как «более чем хороший». Чернин также заявил, что все дальнейшие действия защита предпримет только после согласования с блогером.