Կարեն Բեքարյան. Եթե կան խնդիրներ, պետք է աշխատել. «Իրավունք»
«Ելք» դաշինքը հնարավոր է ԱԺ-ում առաջ քաշի Հայաստանի՝ ԵՏՄ-ից դուրս գալու նախագիծ։ Այդ մասին հայտարարել է «Ելք» դաշինքի քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը։ «Իրավունքը» ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, «Եվրոպական ինտեգրացիա» ՀԿ-ի ղեկավար Կարեն Բեքարյանից հետաքրքրվել է՝ համամի՞տ է «Ելք» դաշինքի պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանի այս հայտարարությանը։
«Ես համաձայն չեմ այդ հայտարարությանը։ Ընդհանրապես համաձայն չեմ որևէ հարցի մասին հնչեցրած ծայրահեղ դիրքորոշումներին։ Հազար գործիք ու եղանակ կա աշխատելու, պետք չէ ծայրահեղացնել», - ասել է պատգամավորը։
Բեքարյանի դիտարկմամբ՝ դռները շրխկացնելու այդ միտումը ոչ մի բանի չի հանգեցնելու։ «Եթե կան խնդիրներ, պետք է աշխատել», - ասել է նա:

«Иравунк»: Над проблемами нужно работать – Карен Бекарян
Блок «Елк» возможно продвинет в парламенте проект о выходе Армении из Евразийского экономического союза (ЕАЭС). Об этом заявил секретарь парламентской фракции «Елк» Геворг Горгисян, пишет газета «Иравунк». Корреспондент издания в этой связи поинтересовался у депутата фракции Республиканской партии Армении, председателя общественной организации «Европейская интеграция» Карена Бекаряна, согласен ли он с озвученным депутатом фракции «Елк» Эдмоном Марукяном заявлением.
«Я не согласен с этим заявлением. И в целом, не согласен с радикальными позициями, которые озвучиваются по какому-либо вопросу. Есть тысячи способов и инструментов для работы, не нужно радикализировать», - сказал депутат.
По мнению Бекаряна, тенденция «хлопать дверью» ни к чему не приведет. «Если есть проблемы, нужно работать над их решением», - сказал он.