Միջոցներ են ձեռնարկվում, որպեսզի հոկեյը Հայաստանում ևս զարգացում ունենա. Սերժ Սարգսյան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Տափօղակով հոկեյի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ Ռենե Ֆազելին, տեղեկացնում են նախագահի լրատվական ծառայությունից:
Ըստ աղբյուրի, ողջունելով հյուրին մեր երկրում՝ Հանրապետության Նախագահը հույս է հայտնել, որ Տափօղակով հոկեյի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահի առաջին այցը Հայաստան զգալիորեն կխթանի մեր երկրում աշխարհի ամենատարածված և սիրված սպորտաձևերից մեկի՝ հոկեյի զարգացումը:
Հանդիպմանը զրուցակիցները երկուստեք կարևորել են Հայաստանի տափօղակով հոկեյի ազգային ֆեդերացիայի անդամակցությունը միջազգային ֆեդերացիային:
Հանրապետության Նախագահը նշել է, որ չնայած հոկեյը Հայաստանում զարգացած չէ, այնուհանդերձ որոշակի միջոցներ են ձեռնարկվում, որպեսզի այդ սպորտաձևը ևս զարգացում ունենա: Այդ նպատակով, ըստ Նախագահի, ստեղծվում են անհրաժեշտ ենթակառուցվածքներ. Երևանում շուտով կբացվի հոկեյի երկրորդ մարզադաշտը՝ անհրաժեշտ բոլոր չափանիշներին համապատասխան:
Նշվում է, որ Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Ռենե Ֆազելին Հայաստանում հոկեյի զարգացմանը նպաստելու պատրաստակամության համար: Զրուցակիցները երկուստեք համակարծիք են եղել, որ այդ սպորտաձևը Հայաստանում զարգացման հնարավորություններ և ներուժ ունի, որի ուղղությամբ անհրաժեշտ է հետևողականորեն աշխատել:

Серж Саргсян: Предпринимаются меры для развития хоккея в Армении
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня президента Международной федерации хоккея с шайбой Рене Фазеля, сообщает пресс-служба главы государства.
Приветствуя гостя, президент выразил надежду, что первый визит президента Международной федерации хоккея с шайбой в Армению значительно поспособствует развитию в республике одного из самых любимых в мире видов спорта – хоккея.
В ходе встречи собеседники подчеркнули важность членства Федерации хоккея с шайбой Армении в Международной федерации.
Глава государства отметил, что хотя и хоккей в Армении неразвит, предпринимаются меры для развития этого вида спорта. По словам президента, с этой целью создаются необходимые инфраструктуры: в Ереване вскоре откроется второй хоккейный стадион, соответствующий всем необходимым стандартам.
Серж Саргсян поблагодарил Рене Фазеля за готовность посодействовать развитию хоккея в Армении. Собеседники отметили, что этот вид спорта имеет в Армении возможности развития и потенциал, в направлении чего необходимо последовательно работать.