Ալիևն ու Պուտինը Սոչիում քննարկել են ղարաբաղյան խնդիրը
Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինն ու Իլհամ Ալիևը Սոչիում կայացած աշխատանքային հանդիպման ժամանակ քննարկել են ԼՂ հակամարտության կարգավորումը, հայտնել են Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայությունից, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Հանդիպման շրջանակում Ադրբեջանի և Ռուսաստանի առաջնորդները Սոչիում քննարկել են հայ-ադրբեջանական ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հետ կապված հարցեր», — հայտնել են մամուլի ծառայությունից:
Հաղորդվում է, որ հանդիպման ժամանակ զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել միջազգային և տարածաշրջանային խնդիրների վերաբերյալ:

Алиев и Путин обсудили в Сочи проблему Карабаха
Президенты Азербайджана и России Ильхам Алиев и Владимир Путин обсудили во время рабочей встречи в Сочи урегулирование нагорно-карабахского конфликта, сообщила пресс-служба президента Азербайджана, передает РИА Новости.
«В рамках встречи между президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и президентом России Владимиром Путиным в Сочи были обсуждены вопросы в связи с урегулированием армяно-азербайджанского нагорно-карабахского конфликта», — сообщает пресс-служба.
Сообщается, что на встрече также был проведен обмен мнениями вокруг международных и региональных проблем.