Հայաստան կայցելի Իսրայելի Պետության տարածաշրջանային համագործակցության նախարար Ցախի Հանեգբին
Հուլիսի 25-ից 27-ը արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով եռօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան է այցելելու Իսրայելի Պետության տարածաշրջանային համագործակցության նախարար Ցախի Հանեգբին:
Իսրայելի Պետության տարածաշրջանային համագործակցության նախարար Ցախի Հանեգբիին կընդունեն ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը ու վարչապետ Կարեն Կարապետյանը։
Հուլիսի 25-ին տեղի կունենան արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և Իսրայելի Պետության տարածաշրջանային համագործակցության նախարար Ցախի Հանեգբիի բանակցությունները։
Ցախի Հանեգբիին հանդիպումներ կունենա ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, ինչպես նաև գյուղատնտեսության նախարարների հետ:
Այցի շրջանակներում Իսրայելի տարածաշրջանային համագործակցության նախարարը կայցելի Ծիծեռնակաբերդ` հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Министр регионального сотрудничества Израиля посетит Армению
По приглашению министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна, в Армению 25-го июля с трехдневным официальным визитом прибудет министр регионального сотрудничества Израиля Цахи Анегби.
Министра регионального сотрудничества Израиля Ц.Агнеби примут председатель Национального Собрания Армении Ара Баблоян и премьер-министр Карен Карапетян.
25 июля состоятся переговоры главы МИД Армении Эдварда Налбандяна и министра регионального сотрудничества Израиля Цахи Агнеби.
Цахи Агнеби встретится также с министрами транспорта, связи и информационных технологий и сельского хозяйства.
В рамках визита министр регионального сотрудничества Израиля посетит мемориальный комплекс «Цицернакаберд» и воздаст дань памяти жертвам Геноцида армян.