ՊԲ-ն անօդաչու թռչող սարքեր չի կիրառել
Քիչ առաջ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության կողմից տարածված տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր հայկական ուժերի անօդաչու թռչող սարքի հարվածից վիրավորում է ստացել զինծառայող Մուրազ Բաբակիշիևը, հերթական ապատեղեկատվություն է, տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ առաջնագծում իրադրությունը շարունակում է մնալ հարաբերական հանգիստ: Ուղղակի ադրբեջանական քարոչամեքենան աշխատում է իր ոճով՝ փորձելով ապատեղակատվություններ տարածելու եղանակով մոլորության մեջ գցել ինչպես իր, այնպես էլ միջազգային հանրությանը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը առաջնագծի ողջ երկայնքով ոչ միայն չեն կիրառել անօդաչու թռչող սարքեր, այլև շարունակում են խստիվ հետևել հրադադարի պահպանման ռեժիմին», - ասված է ՊԲ հաղորդագրության մեջ:

Армия обороны НКР не использовала беспилотники
Министерство обороны Арцаха сообщает, что распространенные оборонным ведомством Азербайджана чуть ранее сведения о том, что якобы военнослужащий Мураз Бабакишиев получил ранение от удара беспилотника армянских сил, являются очередной дезинформацией.
«Министерство обороны Арцаха заявляет, что ситуация на передовой линии продолжает оставаться относительно спокойной. Просто азербайджанская пропагандистская машина работает в присущем ей стиле, пытаясь путем распространения дезинформации ввести в заблуждение как свое общество, так и международное сообщество.
Передовые подразделения Армии обороны не только не использовали беспилотники по всей длине линии соприкосновения, но и продолжают строго соблюдать режим прекращения огня», - говорится в сообщении Минобороны Арцаха.