Կանխատեսվում է մինչև 38...40 աստիճան տաքություն և բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ. ԱԻՆ-ը զգուշացնում է
26/07/2017 14:36
Հուլիսի 27-30-ը հանրապետությունում սպասվում է բարձր ջերմային ֆոն, Երևանում, Արարատյան դաշտում և Սյունիքի հովիտներում ցերեկը կանխատեսվում է մինչև 38...40 աստիճան տաքություն և բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ:
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից հայտնում են, որ օդի միջին օրական ջերմաստիճանն այդ օրերին բարձր կլինի նորմայից 4-6 աստիճանով:
Ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինդեքսը կանխատեսվում է 6, որի դեպքում խորհուրդ է տրվում ժամը 11:00-ից 15:00-ն ընկած ժամանակահատվածում խուսափել արեգակի ուղիղ ճառագայթներից:

В Армении ожидается высокий температурный фон и пожароопасная ситуация – МЧС
В Армении 27-30 июля ожидается высокий температурный фон, в Ереване, Араратской долине и равнинах Сюника днем прогнозируется 38…40 градусов тепла и пожароопасная ситуация.
Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, температура воздуха в эти дни будет выше нормы на 4-6 градусов.
Индекс ультрафиолетового излучения прогнозируется на уровне 6, рекомендуется в период с 11:00 до 15:00 избегать прямых солнечных лучей.
На территории республики 27-31 июля прогнозируется погода без осадков. Ветер – юго-западный, 3-8 м/сек.