ՄԻՊ ներկայացուցիչները զրուցել են Անդրիաս Ղուկասյանի, Գևորգ Սաֆարյանի, Կարո Եղնուկյանի, Շանթ Հարությունյանի, Հայկ Կյուրեղյանի հետ
26/07/2017 12:47
Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի մասնագետները 2017 թվականի հուլիսի 25-ին այցելել են ՀՀ արդարադատության նախարարության «Նուբարաշեն»,  «Վարդաշեն», «Երևան-Կենտրոն» և «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկներ:
ՄԻՊ-ից հայտնում են, որ նրանք առանձնազրույցներ են ունեցել Անդրիաս Ղուկասյանի, Գևորգ Սաֆարյանի, Կարո Եղնուկյանի, Շանթ Հարությունյանի, Հայկ Կյուրեղյանի, մի շարք այլ անձանց, ինչպես նաև հացադուլ հայտարարած Վարդան Գերավետյանի և Տիգրան Մանուկյանի հետ:
Պաշտպանի աշխատակազմի ներկայացուցիչները ծանոթացել են նրանց առողջական վիճակին, հերթական անգամ ուսումնասիրել անազատության մեջ պահվող նշյալ բոլոր անձանց բժշկական փաստաթղթերը և պահման վայրի պայմանները:
Արձանագրված խնդիրների մի մասը քրեակատարողական հիմնարկի վարչակազմի հետ աշխատանքի արդյունքում տեղում լուծում է ստացել, մյուս մասը Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչություն կներկայացվի գրավոր ընթացակարգի շրջանակներում:

Представители омбудсмена Армении посетили Андреаса Гукасяна, Геворга Сафаряна, Каро Ехнукяна, Шанта Арутюняна, Айка Курегяна
26/07/2017 13:56
Специалисты аппарата омбудсмена Армении 25 июля посетили уголовно-исполнительные учреждения «Нубарашен», «Вардашен», «Ереван-Кентрон» и «Армавир» министерства юстиции Армении, сообщает пресс-служба офиса Защитника прав человека Армении
Представители аппарата омбудсмена побеседовали с Андреасом Гукасяном, Геворгом Сафаряном, Каро Ехнукяном, Шантом Арутюняном, Айком Курегяном и рядом других лиц, а также с объявившими голодовку Варданом Гераветяном и Тиграном Манукяном.
Они ознакомились также с условиями их содержания и состоянием здоровья, в очередной раз изучили медицинские документы осужденных лиц.
Ряд зафиксированных проблем были решены на месте в результате работы с сотрудниками администрации УИУ, другая часть будет представлена Уголовно-исполнительному управлению Минюста Армении в письменной форме, согласно установленному порядку.