Շիրակի նոր մարզպետը 3 բնակարան և « Infiniti QX 4» է հայտարարագրել. «Փաստ»
Հունիսի 8-ին Շիրակի մարզպետի պաշտոնում նշանակված դաշնակցական Արթուր Խաչատրյանը մոտ մեկ ամիս առաջ Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով է ներկայացրել իր պաշտոնը ստանձնելու 2017թ. հայտարարագիրը:
Խաչատրյանի հայտարարագրից «Փաստ»-ը տեղեկանում է, որ նրան է պատկանում 3 բնակարան և «Infiniti QX 4» ավտոմեքենա: Նրա դրամական միջոցները պաշտոնը ստանձնելու օրվա դրությամբ կազմել են 20 միլիոն դրամ և 4 հազար 500 ամերիկյան դոլար:
Տարեսկզբից մինչև պաշտոնը ստանձնելու օրն ընկած ժամանակահատվածում էլ ունեցել է 12 միլիոն 622 հազար դրամ եկամուտ, որից 3 միլիոն 122 հազար դրամը աշխատավարձն է, իսկ 9 միլիոն 500 հազար դրամը ստացված փոխառություններ՝ վարկեր: Արթուր Խաչատրյանը 2016-2017թթ.  Աշխատել է Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարությունում՝ որպես նախարարի տեղակալ:

«Паст»: Новый губернатор Ширака задекларировал 3 квартиры и автомобиль «Infiniti QX 4»
Назначенный 8 июня на должность губернатора Ширакской области представитель АРФ «Дашнакцутюн» Артур Хачатрян примерно месяц назад представил в Комиссию по этике высокопоставленных должностных лиц декларацию о доходах и имуществе за 2017 год, пишет газета «Паст».
Как указано в декларации,  ему принадлежат 3 квартиры и автомобиль марки «Infiniti QX 4». На день вступления в должность его денежные средства составляли 20 млн. драмов и 4 тысяч 500 долларов США.
В начале года, в период до вступления в должность, его доход составлял 12 млн. 622 тысячи драмов, из которых 3 млн. 122 тысячи – от зарплаты, а 9 млн. 500 тысяч драмов – полученные займы-кредиты. Артур Хачатрян в 2016-2017гг. работал в министерстве территориального управления и развития Армении в качестве заместителя министра.