Անջելինա Ջոլին պատմել է, որ դիմային նյարդի կաթված է տարել
Հոլիվուդյան դերասանուհի Անջելինա Ջոլին պատմել է, որ տառապել է Բելլա կոչվող՝ դիմային նյարդի, կաթվածից: Այս մասին նա խոսել է Vanity Fair պարբերականին հետ հարցազրույցում, փոխանցում է Lenta.ru-ն:
Պարբերականի տվյալով՝ Ջոլին կաթվածը տարել է 2016 թվականին։ Այն դերասանուհու մոտ առաջացել է արյան բարձր ճնշման ֆոնին։
«Հաճախ ամուսնացած կանայք մոռանում են իրենց մասին այնքան ժամանակ, քանի դեռ դա չի անդրադարձել նրանց սեփական առողջության վրա», ասել է Ջոլին։ Դերասանուհուն հաջողվել է հաղթահարել հիվանդությունն ասեղնաբուժության օգնությամբ։
Ջոլիի խոսքով՝ ինքն իր ընտանիքի շահերը դնում է առաջին տեղում, իսկ հիմա հոգ է տանում նաև սեփական կյանքի ու առողջության մասին։

Анджелина Джоли рассказала о перенесенном параличе лицевого нерва
Голливудская актриса Анджелина Джоли рассказала о том, что страдала от паралича Белла — формы паралича мышц с одной стороны лица. Знаменитость сообщила о недуге в интервью модному журналу Vanity Fair, передает Lenta.ru.
По информации издания, Джоли перенесла паралич в 2016 году. Недуг возник у актрисы на фоне повышенного кровяного давления.
«Часто замужние женщины забывают о себе до тех пор, пока это не проявится на их собственном здоровье», — сказала Джоли. Актрисе удалось справиться с болезнью с помощью иглоукалывания.
По словам Джоли, она ставит интересы своей семьи на первое место, а теперь также заботится о своей жизни и здоровье.