Լապշինը հանդիպել է իսրայելցի դիվանագետների հետ
Ադրբեջանում Իսրայելի դեսպանատունը չի արտահայտել իր վերաբերմունքը բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինի արտահանձման խնդրանքի վերաբերյալ:
«Իսրայելի ցանկացած քաղաքացի ունի իրավունք դիմելու արտահանձնման պահանջով: Սակայն մենք չենք կարող հայտնել դեսպանության ներկայացուցիչների հետ Լապշինի հանդիպման մանրամասները: Դա Լապշինի անձնական գործն է, հետևաբար այլ մանրամասներ չենք կարող հաղորդել», - ասել են դեսպանությունից AzVision.az  պարբերականին:
Հիշեցնենք, որ Բաքվում երեք տարի ազատազրկման դատապարտված  Ալեքսանդր Լապշինը, միջնորդություն է ներկայացրել իրեն Իսրայել արտահանձնելու խնդրանով: Այս մասին չորեքշաբթի ТАСС-ի հետ զրույցում հայտնել էր բլոգերի փաստաբան Էդուարդ Չերնինը:

Лапшин встретился с израильскими дипломатами
Посольство Израиля в Азербайджане выразило свое отношение в связи с просьбой блогера Александра Лапшина об экстрадиции в Израиль.
«У любого гражданина Израиля есть право обращаться с подобной просьбой. Однако мы не можем раскрыть деталей встречи Александра Лапшина с представителями посольства. Это личное дело Лапшина, и поэтому не можем дать дополнительной информации», - сказали в посольстве изданию AzVision.az.
Напомним, блогер Александр Лапшин, осужденный 20 июля Бакинским судом по тяжким преступлениям к лишению свободы сроком на три года, подал заявление с просьбой об экстрадиции в Израиль. Об этом сообщил в среду ТАСС адвокат блогера Эдуард Чернин.