Սերբիան իր բոլոր դիվանագետներին հետ է կանչել Մակեդոնիայից
Սերբիան իր բոլոր դիվանագիտական ներկայացուցիչներին հետ է կանչել Մակեդոնիայի մայրաքաղաք Սկոպիեից,  հայտնում է ТАСС-ը՝  հղում անելով երկրի ԱԳՆ-ին:
Նշվում է, որ դեսպան Դուշանկա Դիվյակ Տոմիչը և դեսպանատան աշխատակիցներն անցած գիշեր ժամանել են Բելգրադ:
Դիվանագետների հետկանչման պատճառ է նշվել շտապ կոնսուլտացիաների անհրաժեշտությունը: Ավելի վաղ Սերբիայի դիվանագիտական ներկայացուցչությունը Մակեդոնիայի իշխանություններից պահանջել է ուժեղացնել դեսպանատան պահպանության անվտանգության միջոցները: Սպասվում է, որ ստեղծված իրադրության կապակցությամբ այսօր հատուկ հայտարարությամբ հանդես կգա Սերբիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Իվիցա Դաչիչը:

СМИ: Сербия отозвала всех дипломатов из Македонии
Сербия отозвала всех своих дипломатических представителей из столицы Македонии Скопье,  передает ТАСС со ссылкой на МИД страны.
Сообщается, что посол Душанка Дивяк Томич и сотрудники посольства прошедшей ночью прибыли в Белград. Причиной отзыва дипломатов названы срочные консультации.
Ранее сербское диппредставительство запросило у македонских властей усиления мер безопасности для охраны миссии. Пресс-служба МИД Сербии в ответ на запрос ТАСС прокомментировать ситуацию попросила направить письменный запрос. Ожидается, что в связи со сложившейся ситуаций сегодня со спецзаявлением выступит глава ведомства Ивица Дачич.