AFP. Սիրիայում ավելի քան 40 մարդ է զոհվել կոալիցիայի օդուժի հարվածների հետևանքով
Սիրիայի Ռաքքա քաղաքի բնակելի թաղամասերում ԱՄՆ-ի գլխավորած միջազգային կոալիցիայի ռազմաօդային ուժերի հարվածների հետևանքով առնվազն 42 խաղաղ բնակիչ է  զոհվել, հայտնել է AFP-ն հղում անելով «Մարդու իրավունքների մոնիթորինգի սիրիական կենտրոն» ոչ կառավարական կազմակերպությանը, որը հաստատված Է Լոնդոնում, փոխանցում է ТАСС-ը:
Նշվում Է, որ զոհերից 19-ը երեխաներ են: Հարվածների մեծ մասը բաժին է հասել քաղաքի հյուսիսային մասին: Կոալիցիայի օդուժը աջակցություն է ցուցաբերում «Սիրիայի դեմոկրատական ուժեր» կազմակերպության արաբա-քրդական կազմավորումներին, որոնք ծայրահեղականների դեմ մարտեր են մղում Ռաքքայի փողոցներում: Եփրատի վրա գտնվող համանուն նահանգի այս վարչական կենտրոնի գրոհն սկսել է հունիսի 6-ին:

AFP: Свыше 40 человек погибли в Сирии в результате ударов ВВС коалиции
Не менее 42 мирных жителей стали за минувшие сутки жертвами ударов ВВС возглавляемой США международной коалиции по жилым кварталам сирийского города Ракка,  передает AFP со ссылкой на базирующуюся в Лондоне неправительственную организацию «Сирийский центр мониторинга за соблюдением прав человека» (The Syrian Observatory for Human Rights), сообщает ТАСС.
Отмечается, что среди погибших 19 детей. Большинство ударов пришлось на северную часть города. ВВС коалиции оказывают поддержку арабо-курдским формированиям из "Сил демократической Сирии", которые ведут бои с экстремистами на улицах Ракки. Штурм этого административного центра одноименной провинции на Евфрате начался 6 июня.