Արծվիկ Մինասյանը չի պատրաստավում հրաժարական տալ Խոսրովի անտառի հրդեհի պատճառով
ՀՀ բնապահպանության նախարար Արծվիկ Մինասյանը չի պատրաստվում հրաժարական տալ Խոսրովի անտառի հրդեհի պատճառով, այս մասին նախարարը հայտարարեց «Ազատության» ֆեյսբուքյան ասուլիսի ժամանակ:
«Այս պաշտոնը քաղաքական պաշտոն է: Որևէ գործողություն կամ հրաժարական պաշտոնից հեռանալու մասին քաղաքան գործընթաց է ենթադրում: Որպես քաղաքական պաշտոն՝ ես զբաղեցնում եմ այս պաշտոնը ՀՅԴ և Հանրապետության նախագահի որոշմամբ», - նշեց Արծվիկ Մինասյանը:
Նախարարն ընդգծեց, որ ինքը չի պատրաստավում հրաժարական տալ երկու պատճառով՝ նախ այն, որ անգործության դրսևորում նախարարության կողմից չկա, երկրորդ՝ տեսնում է վճռականություն՝ ոլորտում բարեփոխումներ իրականացնելու:
«Այսօր էլ վարչապետի հետ քննարկում ենք ունեցել: Հիմա այս վիճակի վերլուծությունն ու առաջարկվող մոտեցումները պետք է ներկայացնենք», - ընդգծեց նախարարը՝ հավելելով, որ ինքը վճռական է տրամադրված ռեֆորմներ իրականացնելու հարցում:
Արծվիկ Մինասյանը նաև հերքեց հանրության շրջանում տարածված խոսակցություններն այն մասին, որ Խոսրովի անտառի հրդեհը դիտմամբ է կազմակերպվել՝ այդտեղ շինարարություն սկսելու նպատակով:

Арцвик Минасян не собирается подавать в отставку из-за пожара в заповеднике «Хосровский лес»
Министр охраны природы Армении Арцвик Минасян не собирается подавать в отставку из-за пожара в государственном заповеднике «Хосровский лес», об этом министр заявил сегодня в ходе фейсбуковской пресс-конференции Радио «Азатутюн».
«Это политическая должность. Какое-либо действие или отставка с должности предполагают политический процесс. Я занимаю этот пост как политическую должность, являясь членом АРФД, а также согласно решению президента Армении», - отметил Арцвик Минасян.
Министр подчеркнул, что не планирует подавать в отставку по двум причинам: во-первых, возглавляемое им министерство не проявило бездействие, и во-вторых, есть решимость для реализации реформ в этой сфере.
«Сегодня также состоялось обсуждение с премьер-министром. Сейчас мы должны представить анализ ситуации и предлагаемые подходы», - подчеркнул министр, добавив, что в вопросе проведения реформ настроен решительно.
Арцвик Минасян также опроверг муссируемые в обществе разговоры о том, что пожар в государственном заповеднике «Хосровский лес» был организован специально, чтобы начать там строительство.