Թեհրանում մտածում են Twitter-ի և YouTube-ի արգելափակման մասին
Իրանի իշխանությունները քննարկում են երկրի տարածքում Twitter-ի արգելափակումը վերացնելու հնարավորությունը, որն արգելված էր մի քանի տարի, հայտնում է «Интерфакс»-ը՝ հղում անելով  իրանական ԶԼՄ-ներին:
«Twitter-ի ղեկավարությունում հայտարարել են, որ իրենք պատրաստ են բանակցություններ վարել մեզ հետ՝ տարաձայնությունները հաղթահարելու համար», - մեջբերում են անում հրատարակություններն Իրանի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Մոհամադ Ջավադ Ազարի Ջախրոմիի խոսքերը:
Ըստ որում նախարարն ընդգծել է, որ, իր կարծիքով՝ Twitter-ն սպառնալիք չի ներկայացնում իրանական հասարակության համար: Բացի դրանից, նշում են զանգվածային լրատվամիջոցները, Թեհրանում չեն բացառում YouTube տեսահոսթինգի օգտագործման արգելքի վերացումը:
Չնայած արգելքին, Twitter-ը լայնորեն տարածված է իրանցի քաղաքական գործիչների շրջանում: Մասնավորապես, այդ սոցցանում օգտահաշիվներ ունեն Իրանի նախագահ Հասան Ռոուհանին, նաև  Իրանի Իսլամական Հանրապետության գերագույն ղեկավար այաթոլլա Ալի Խամենեին:

В Тегеране задумались о разблокировке твиттера и Youtube
Власти Ирана обсуждают возможную разблокировку твиттера на территории страны, который был запрещен на протяжении нескольких лет, передает «Интерфакс» со ссылкой на  иранские СМИ.
«В руководстве Twitter заявили, что они готовы вести с нами переговоры, чтобы преодолеть разногласия», - приводят издания слова иранского министра информационных технологий Мохаммада Джавада Азари Джахроми.
При этом министр подчеркнул, что, по его мнению, твиттер не представляет угрозы для иранского общества. Помимо этого, отмечают СМИ, в Тегеране не исключают отмены запрета на использование видеохостинга Youtube.
Несмотря на запрет, твиттер широко распространен среди иранских политических деятелей. В частности, аккаунты в этой соцсети имеют иранский президент Хасан Рухани, а также руководитель Исламской республики Иран аятолла Али Хаменеи.