Թրամփը պնդում է, որ ԱՄՆ-ի ոչ մի նախագահ կես տարում այնքան շատ բանի չի հասել, որքան ինքը
Միացյալ Նահանգների ոչ մի նախագահ իշխանության ղեկի մոտ գտնվելու առաջին վեց ամսում չի հասել այն բանին, ինչ հաջողվել է Դոնալդ Թրամփին: Այս պնդմամբ հանդես է եկել Թրամփն ինքն իր կողմնակիցների առջև Ֆինիքսում (Արիզոնայի նահանգ) ունեցած ելույթում, հայտնում է ТАСС-ը:
«Ես չեմ հավատում, թե որևԷ նախագահ այդքան շատ բանի է հասել, որքան այս նախագահը վեց կամ յոթ ամսվա ընթացքում», - ասել է պետության ղեկավարը:
Ուշագրավ է, որ Թրամփի ճառի մեծ մասը, որը տևել է ավելի քան մեկ ժամ, նվիրված էր լիբերալ զանգվածային լրատվամիջոցների, դեմոկրատների և Կոնգրեսի այլ անդամների քննադատությանը, որոնք, մասնավորապես, առայժմ իրեն թույլ չեն տվել չեղարկել Obamacare բժշկական ապահովագրության համակարգի հանգուցային դրույթները, ինչը եղել է իր առաջին նախընտրական խոստումը:

Трамп утверждает, что ни один президент США не добился столь многого, как он за пол года
Ни один президент Соединенных Штатов не добился за первые шесть месяцев у власти того, чего удалось Дональду Трампу. С таким утверждением сам Трамп выступил во вторник перед своими сторонниками в Финиксе (штат Аризона), сообщает ТАСС.
«Я не верю, что какой-либо президент добился столь многого, сколько этот президент за шесть или семь месяцев», - сказал глава государства.
Примечательно, что большая часть речи Трампа, которая продолжается более часа, была посвящена критике либеральных СМИ, демократов и других членов Конгресса, которые, в частности, пока не позволили ему отменить ключевые положения системы медицинского страхования Obamacare, что было его первым предвыборным обещанием.