Պանաման հոկտեմբերից վիզա կսահմանի ճգնաժամի մեջ հայտնված Վենեսուելայի քաղաքացիների համար
Ճգնաժամի մեջ հայտնված Վենեսուելայի քաղաքացիները հոկտեմբերի 1-ից ստիպված կլինեն վիզա ստանալ Պանամայի տարածք մուտք գործելու համար: Այդ մասին հայտարարել է Պանամայի նախագահ Խուան Կարլոս Վարելան, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Վենեսուելայում իրավիճակը հազարավոր մարդկանց միգրացիայի պատճառ է դարձել, ովքեր ավելի լավ ապագա են փնտրում իրենց և իրենց ընտանիքների համար: Վենեսուելայում ժողովրդավարական կարգի տապալումը վտանգի տակ է դնում մեր անվտանգությունը, տնտեսությունը և պանամացիների աշխատատեղերը», - գրել է Պանամայի առաջնորդը Twitter-ում:
Նա հավելել է, որ վիզայի ռեժիմը կպահպանվի, մինչև Վենեսուելայում «չվերականգնվի ժողովրդավարական կարգը և չսկսեն հարգել մարդու իրավունքները»:

Панама с октября вводит визы для граждан кризисной Венесуэлы
Гражданам объятой кризисом Венесуэлы с 1 октября будет необходима виза для въезда на территорию благополучной Панамы, сообщил панамский президент Хуан Карлос Варела,  передает РИА Новости.
«Ситуация в Венесуэле вызвала миграцию тысяч человек, которые ищут лучшего будущего для себя и своих семей. Разрыв демократического порядка в Венесуэле ставит под угрозу нашу безопасность, экономику и рабочие места панамцев», — написал панамский лидер в Twitter.
Он добавил, что такие меры сохранятся, пока в Венесуэле «не восстановится демократический порядок и не начнут уважать права человека».