Ռուսաստանն ու Թուրքիան 820 մլն դոլարի պայմանագրեր են կնքել
Ռուսաստանի արդյունաբերության և առևտրի փոխնախարար Գեորգի Կալամանովը հայտարարել է, որ ռուսական և թուրքական ընկերությունները 83-րդ Իզմիրյան միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակներում նախապես 820 մլն դոլարի պայմանագրեր են համաձայնեցրել, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:
«Ցուցադրության բոլոր օրերն անցել են լարված հանդիպումային գրաֆիկով: Ռուսական արտահանման կենտրոնի տվյալներով՝ 196 հանդիպում է անցկացվել, որոնց արդյունքը 820 մլն դոլար արժողությամբ գործարքներն են», - ասել է ռուս գործիչը:
Ավելի վաղ Թուրքիայի տնտեսության նախարար Նիհաթ Զեյբեքչին հայտարարել էր, որ թուրքական կողմն ու Ռուսաստանը լուծել են առևտրային սահմանափակումների վերացման մասին բոլոր հարցերը:

Россия и Турция согласовали контракты на $820 млн
Заместитель министра промышленности и торговли России Георгий Каламанов заявил, что российские и турецкие компании предварительно согласовали в ходе 86-й Измирской международной межотраслевой выставки контракты на $820 млн. Об этом сообщает РИА Новости.
«Все дни выставки проходили с напряженным графиком встреч. Только по данным Российского экспортного центра, в формате MatchMaking было проведено 196 встреч, внушительным результатом которых стал выход на сумму порядка $820 млн в ходе обсужденных контрактов», — сказал Каламанов.
Ранее министр экономики Турции Нихат Зейбекчи сообщил, что турецкая сторона и Россия решили почти все вопросы по снятию торговых ограничений.