ԱԱԾ տնօրենը հերքել է ԱՄՆ Դաշնային բյուրոյից Հայաստան քննիչների ժամանելու մասին լուրը
Հայաստանի Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը հերքել է տարածված տեղեկությունները, թե ԱՄՆ FBI-ի Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի քննիչները եկել են Հայաստան։
«Հայաստանում ԱՄՆ-ից ժամանած FBI-ի աշխատակիցներ չկան։ Դա սուտ լուր է», - այսօր լրատվամիջոցների ղեկավարների հետ հանդիպման ժամանակ պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին, հայտարարել է Վանեցյանը։
Ավելի վաղ մամուլը գրել էր, որ «ԱՄՆ-ում գործեր են հարուցել Սերժ Սարգսյանի եղբայրներ Ալեքսանդր՝ Սաշիկ և Լևոն Սարգսյանների դեմ: Հետաքննիչները տեղեկություններ են հավաքում ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ ԱՄՆ-ում՝ հարցաքննելով նրանցից տուժած գործարարներին: Ըստ նույն լուրերի, ՀԴԲ քննիչների ուշադրության կենտրոնում է նաև Հայաստանի ֆինանսերի նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանը, որը ևս իր պաշտոնավարման ընթացքում բազմաթիվ գործարարների է սնանկացրել՝ խլելով նրանց բիզնեսները և ունեցվածքը»:

Следователи ФБР США не приезжали в Армению – Артур Ванецян
Директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян опроверг сегодня сведения о том, якобы сотрудники Федерального бюро расследований США приезжали в Армению.
«В Армении нет сотрудников Федерального бюро расследований США. Это ложная информация» - сказал на встрече с руководителями СМИ Армении Артур Ванецян, отвечая на вопрос Aysor.am.
Напомним, ранее в прессе распространились сведения о том, что «в США возбуждены дела против братьев Сержа Саргсяна – Сашика и Левона Саргсянов. Следователи собирают информацию как в Армении, так и в США, допрашивая предпринимателей, которые пострадали от их действий. Согласно муссируемым сведениям, в центре внимания ФБР оказался также бывший министр финансов Армении Гагик Хачатрян, который в период пребывания на посту обанкротил многих бизнесменов, отобрав у них бизнесы и имущество».