ՀՀԿ-ն՝ Սերժ Սարգսյանի ղեկավարությամբ, շարունակում է իրավիճակը ճիշտ չգնահատել. Նիկոլ Փաշինյան
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը՝ Սերժ Սարգսյանի ղեկավարությամբ, շարունակում է ճիշտ չգնահատել իրավիճակը, այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Նիկոլ Փաշինյանն՝ անդրադառնալով ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի վերջին հայտարարությանը:
«Ես ոչ մեկին ճնշումների չեմ ենթարկում, ես բոլորին կոչ եմ անում հաշվի նստել ժողովրդի կարծիքի ու տեսակետների հետ», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Դիտարկմանը՝ տարբերակ տեսնու՞մ է, որ Ազգային ժողովում ընտրությունների ընթացքում վարչապետ ընտրվի, օրինակ, Ռոբերտ Քոչարյանը, Ն. Փաշինյանն արձագանքեց.
«Ես, անկեղծ ասած, տարբերակ չեմ տեսնում: Պարզապես ցանկացա հիշեցնել՝ հարկավոր է իրավիճակը գնահատել իրատեսական, ավելորդ բարդություններից խուսափելու համար: Հիշու՞մ եք, ես Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպման ժամանակ իրեն ասում էի, որ ինքն ուղղակի իրավիճակը ճիշտ չի գնահատում: Ես կարծում եմ՝ Հանրապետական կուսակցությունն՝ իր ղեկավարությամբ, շարունակում է իրավիճակը ճիշտ չգնահատել», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

РПА по главе с Сержем Саргсяном продолжает неправильно оценивать ситуацию – Никол Пашинян
Республиканская партия Армении во главе с Сержем Саргсяном продолжает неправильно оценивать ситуацию, заявил сегодня журналистам премьер-министр Армении Никол Пашинян, касаясь последнего заявления председателя Национального Собрания Ара Баблояна.
«Я ни на кого не оказываю давления, я всех призываю считаться с точкой зрения и мнением народа», - заявил Никол Пашинян.
На вопрос, видит ли он такой вариант, при котором во время выборов в Национальном Собрании будет избран премьером, например, Роберт Кочарян, Никол Пашинян ответил:
«Я, честно говоря, не вижу такого варианта. Просто хотел напомнить, что ситуацию нужно оценивать реально во избежание лишних осложнений. Помните, во время встречи с Сержем Саргсяном я сказал ему, что он просто неправильно оценивает ситуацию. Я считаю, что Республиканская партия во главе с ним продолжает неправильно оценивать ситуацию», - сказал Пашинян.