Նախարարի տեղակալները խիստ նկատողություն ստացան
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ, ՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալներ Թաթուլ Հակոբյանին և Աբրահամ Մանուկյանին հայտարարվել է խիստ նկատողություն` պետական պաշտոնյային ոչ վայել վարքագիծ դրսևորելու համար:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 16-ին «Էլի ծեծկռտուք» վերնագրով «Հայկական ժամանակը» տեղեկություն էր հրապարակել, որտեղ ըստ իրենց տեղեկությունների, նախորդ տարվա դեկտեմբերի 27-ին «Կակտուս» ռեստորանում առողջապահության փոխնախարարներ «Թաթուլ Հակոբյանը, Աբրահամ Մանուկյանը և նրանց սեղանակիցները հարձակվել ու դաժան ծեծի են ենթարկել էներգետիկայի նախկին նախարար, Միջազգային էներգետիկ կորպորացիայի ղեկավար Մելս Հակոբյանին և նրա փեսային, ովքեր մինչ այդ դիտողություն էին արել առողջապահության փոխնախարարներին` հասարակական վայրում հայհոյանքներով խոսելու համար»: Թերթը հայտնել էր նաև, որ տուժածների ցուցմունքների հիման վրա հունվարի 2-ին հարուցվել է քերական գործ:

Заместители министра получили строгое предупреждение
Решением премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна, заместители министра здравоохранения Татул Акопян и Абрам Манукян получили строгое предупреждение – за недостойное государственного чиновника поведение.
Напомним, что 16 января под заголовком «Снова разборка» в газете «Айкакан жаманак» была опубликована статья, согласно которой 27 декабря 2008 года в ресторане «Кактус» заместители министра здравоохранения Татул Акопян и Абрам Манукян вместе со своими сотрапезниками напали и жестоко избили бывшего министра энергетики, руководителя Международной энергетической корпорации Мелса Акопяна и его зятя, которые сделали замечание заместителям министра за ругань в общественном месте».